Batérie pre karavany,lode,stroje

BANNER ENERGY BULL


PRESVEDČUJÚCE VLASTNOSTI.

S modelom Energy Bull predstavuje spoločnosť Banner špeciálnu batériu pre hobby a voľnočasové použitie. Vďaka svojim vlastnostiam je batéria Energy Bull
odolným a ideálnym akumulátorom energie na kemping/pre karavany, do člnov a pre množstvo ďalších spôsobov použitia, napr. tiež v signalizačných zariadeniach a ako batéria na pohon elektrických motorov.
Robustná mriežková štruktúra v spojení s vreckovými separátormi a špeciálnym zložením aktívnej hmoty napríklad zabezpečuje extrémne vysokú odolnosť batérie proti cyklickému namáhaniu. Všetky výhody na jeden pohľad:

TECHNICKÉ ÚDAJE A INFORMÁCIE

 • Mimoriadne odolná proti cyklickému namáhaniu a dlhá životnosť - štyrikrát vyššia odolnosť proti cyklickému namáhaniu než u štartovacej batérie
 • Jednoduchá údržba - ľahké otvorenie a značky MIN/MAX na transparentnej skrinke
 • Bezpečná proti spätnému šľahu - ochrana proti spätnému šľahu je integrovaná vo veku batérie, v ochranách proti vyplaveniu elektrolytu
 • Nenáročná na údržbu - nízka spotreba vody, minimálne samovybíjanie
 • Jednoduché nabíjanie - s akoukoľvek bežne dostupnou nabíjačkou
 • Odolnosť proti vibráciám - sady dosiek prilepené ku dnu a vreckové separátory obložené rúnom zo sklených vlákien; zaradenie do najvyššej triedy V3 podľa normy EN 50342-1
 • Optimalizovaná kapacita - ideálna pre cyklické zaťažovanie
 • Ekologická a užívateľsky prívetivá - dodávaná naplnená a nabitá
 • Praktické držadlo

BANNER GARDEN BULL


PREMIUM QUALITY -

HAS ARRIVED FOR TRACTOR MOWERS!

For some eighty years, Banner has been producing highly efficient and innovative starter and industrial batteries.

Today, the company supplies automotive, motorcycle and commercial vehicle manufacturers, as well as the free component market via its branches and direct importers in over sixty nations around the world.


Banner also places a special emphasis on a successful and comprehensive range of offers for sport and leisure. Its reliable battery power starts motorcycles, quads, jet skis, all-terrain vehicles, scooters, snowmobiles and as of now, gardening machines such as tractor and ride-on mowers.

Banner GARDEN BULL -
THE NEW POWER FOR LAWNS!

The GARDEN BULL has been developed specially for garden mowers and offers the very latest battery technology, which incorporates long service life, excellent performance, outstanding reliability, a low self-discharge rate and high levels of cold start power. How powerful a battery really is shows the performing during the first start after the long, winter break.

THE REAL POWER DEAL!

REALLY PRACTICAL! Every GARDEN BULL is delivered with an enclosed pack containing a precisely measured amount of electrolyte. The battery is dry pre-charged, which means that once filled with electrolyte it is immediately ready to use and does not require charging.
REALLY SAFE! When installed vertically, the GARDEN BULL is safe against tipping and leaks.
REALLY POWERFUL! Owing to its top quality design, the GARDEN BULL offers up to 30 % more starting power than standard batteries. It is therefore also ideal in winter when tractor mowers are used for snow clearance.

SUITABLE FOR OVER 90 % OF ALL TRACTOR MOWERS!

The Banner GARDEN BULL is available in six powerful versions with 18 to 30 Ah and naturally enough, during its design the type of terminal generally used for ride-on mowers was take into full account.

TECHNICAL DATA AND INFORMATION

 • Offer from six powerful versions with 18 to 30 Ah capacity
 • Pre-charged with electrolyte pack. After filling ready for use
 • Shock-resistant, safe against tipping and leaks when installed vertically
 • Innovative quality: up to 30 % more starting power than standard batteries
 • Excellent performance, long service life and low self-discharge rate
 • Ideal in winter when tractor mowers are used for snow clearance

BANNER TRACTION BULL BLOC NASS


V KAŽDOM PRÍPADE PRIPRAVENÁ NA POUŽITIE

Traction Bull Bloc Nass s tekutým elektrolytom je výkonná a cenovo výhodná alternatíva klasickej trakčnej batérie. To, čím je Traction Bull Nass vo veľkom, tým je Traction Bull Bloc Nass v malom prevedení. Preto ju aj najčastejšie nájdete v oblasti malých trakčných pohonov.
Traction Bull Bloc Nass využíva technológiu mriežkových dosiek: Mimoriadne silné, kladné a záporné mriežkové dosky zo špeciálnej zliatiny sú zapuzdrené v dvojitej vrstve sklenej vlny. Výsledkom je bezúdržbová bloková batéria odolná proti cyklickému namáhaniu, s dlhou životnosťou a maximálnou výkonnosťou pre mnoho spôsobov použitia pri malých trakčných pohonoch.

TECHNICKÉ ÚDAJE A INFORMÁCIE

 • Absolútne bezúdržbová

 • Nízke samovybíjanie

BANNER TRACTION BULL BLOC AGM


DEEP CYCLE

Batérie Banner Traction Bull Bloc AGM sú ventilom riadené olovené batérie pre cyklické použitie. Tieto bezúdržbové blokové batérie sa hodí najmä pre použitie v oblasti malých trakčných pohonov.
Vďaka použitej technológii Absorbent Glass Matt (rúno z mikrovlákna) je elektrolyt naviazaný a batérie sú tak bezúdržbové a bezpečné proti vytečeniu.

TECHNICKÉ ÚDAJE A INFORMÁCIE

 • Bloková batéria, menovité napätie 12 V

 • Absolútne bezúdržbová počas celej doby životnosti

 • Nízke samovybíjanie

 • Výborné vlastnosti pri vysokých hodnotách prúdu

 • Antikorózne prevedenie pólov

 • Nejedná sa o nebezpečný tovar podľa FAA a IATA (podľa inštrukcie na balenie č. 806)

 • Prevádzka v akejkoľvek polohe

BANNER TRACTION BULL BLOC GEL


SO SILOU REKO-TECH

Technológia Traction Bull Bloc Gel in Gel sa skvele hodí najmä pre náročné úlohy v oblasti malých trakčných pohonov. Uloženie elektrolytu do gélu zabraňuje vytečeniu elektrolytu a súčasne rieši problém so stratifikáciou elektrolytovej kyseliny.
Vďaka technológii rekombinácie (rozklad vody je takmer úplne vykompenzovaný prostredníctvom rekombinácie vodíka na kladnej doske) nie je životnosť batérie negatívne ovplyvňovaná stratou vody.
Uzavretý systém batérie zabraňuje unikaniu elektrolytu, pričom vďaka minimálnej miere samovybíjania je bezúdržbovú batériu Traction Bull Bloc Gel možné skladovať dlhšie ako bežné olovokyselinové batérie.

TECHNICKÉ ÚDAJE A INFORMÁCIE

 • Absolútne bezúdržbová

 • Nízke samovybíjanie

 • Inštalácia v akejkoľvek polohe

EXIDE EQUIPMENT


Trieda batérií EQUIPMENT je navrhnutá pre dodávku energie vozidlám, strojom a mechanizmom pre aplikácie ako sú záchranárske a bezpečnostné systémy, núdzové prístroje a zariadenia pre bezpečnosť alebo pohodlie, malé pohony pojazdov, bezpečnostnú signalizáciu, čistiace stroje a p. Keďže potreba dodávky energie spôsobuje čiastočné alebo úplné vybitie batérií v priebehu ich používania, je batéria EQUIPMENT špeciálne skonštruovaná tak, aby s výbornou schopnosťou nabíjať sa bola kľúčom k dosiahnutiu najspoľahlivejšieho výkonu a životnosti.

Trieda EQUIPMENT s výkonom od 550 Wh* do 1600 Wh* je správnou voľbou na pokrytie dodávky energie od malej elektroniky až po núdzové zariadenia.

EXIDE EQUIPMENT GEL


Batérie navrhnuté na dodávanie energie pre najvybavenejšie obytné prívesy a karavany. Ich konštrukcia zabezpečuje vysokú mieru flexibility pri inštalácii (v kabíne, v polohe na bok, až 30% úspora miesta), výhody pre obsluhu (absolútna bezúdržbovosť, vhodné pre dlhé obdobia bez použitia) a robustnosti (odolnosť voči vibráciám, náklonu, vyliatiu a únikom). Vyrábané na báze gélovej technológie (elektrolyt vo forme gélu) so zliatinou Ca/Ca a VRLA ventilmi (riadená ventilom), pokrývajú rozsahom výkon od 450 do 1300 Wh, čo z nich robí skvelú voľbu pre najmodernejšie a najnáročnejšie rekreačné vozidlá. 

EXIDE DUAL


Batérie navrhnuté k dodávkam energie pre tradičné obytné prívesy a karavany. Ich konštrukcia poskytuje štandardné možnosti inštalácie (bezpečný, centrálny odvod plynu a poistka proti iskrám), dobré podmienky pre obsluhu (nenáročná údržba, jednoduchá kontrola hladiny elektrolytu a stavu nabitia pomocou indikátora) a robustnosť (stredne odolné voči vibráciám, náklonu a vytekaniu). Batérie na báze olovo/tekutý elektrolyt s Sb/Ca zliatinou a vekom s centrálnym odvodom plynov, pokrývajú rozsahom výkony od 350 do 650 Wh, čo z nich robí skvelú voľbu pre najbežnejšie rekreačné vozidlá. 

EXIDE DUAL AGM


Batérie navrhnuté na dodávanie energie pre najpopulárnejšie obytné prívesy a karavany. Ich konštrukcia zabezpečuje vysokú mieru flexibility inštalácie (v kabíne, v polohe na bok, až 30% úspora miesta), výhody pre obsluhu (absolútna bezúdržbovosť, vhodné pre dlhé obdobia bez použitia, až 50% úspora času pri dobíjaní) a robustnosti (odolnosť voči vibráciám, náklonu, vyliatiu a únikom). Vyrábané na báze AGM technológie (absorbovaný elektrolyt v separátore zo sklenných vlákien, s plochými alebo zvitkovými doskami) so zlitinou Ca/Ca a VRLA ventilmi (riadená ventilom), pokrývajú rozsah výkonu od 450 do 900 Wh, čo z nich robí skvelú voľbu pre každý druh rekreačného vozidla.  

EXIDE START


V prípade inštalácie na lodi so základnou výbavou (prípad A), je batéria START navrhnutá na dodávku vysokého prúdu pre naštartovanie motora. Môže byť tiež použitá v sade batérií určených pre štart motora u najlepšie vybavených jácht (prípady C a D). V týchto prípadoch sú batérie počas používania normálne dobité, kedže im alternátor rýchlo dodá spotrebovanú energiu. Koštrukcia typu START poskytuje výborný výkon a životnosť.Batéria triedy START s výkonom MCA* od 500Wh do 1400Wh je správnou voľbou, kryjúcou všetky potreby štartovania od malých, závesných až po veľké a výkonné, zabudované motory. 

EXIDE START AGM


V prípade inštalácie na lodi so základnou výbavou (prípad A), je batéria START navrhnutá na dodávku vysokého prúdu pre naštartovanie motora. Môže byť tiež použitá v sade batérií určených pre štart motora u najlepšie vybavených jácht (prípady C a D). V týchto prípadoch sú batérie počas používania normálne dobité, kedže im alternátor rýchlo dodá spotrebovanú energiu. Koštrukcia typu START poskytuje výborný výkon a životnosť. Batéria triedy START s výkonom MCA* od 500Wh do 1400Wh je správnou voľbou, kryjúcou všetky potreby štartovania od malých, závesných až po veľké a výkonné, zabudované motory.